середа, 8 жовтня 2014 р.

Нові надходженняФонд бібліотеки поповнився унікальним семикнижжям «Кіровоградщина у дзеркалі часу», який був виданий до 75-річчя утворення Кіровоградської області.
7 альбомів – 7 творчих стежок із культурного життя області: образотворче мистецтво, хореографія, музика, література, архітектура, театральне та декоративно-ужиткове мистецтво.
«Кіровоградщина в дзеркалі часу» – винятковий краєзнавчий продукт, який занурює у світ минувшини. На сторінках альбому ви знайдете унікальні кадри культурного життя області за 75-річну історію її існування та цінну інформацію про видатних особистостей Кіровоградщини. І все це – трьома мовами – українською, російською та англійською. Кожен з альбомів містить символічну кількість сторінок – 75 (+ чи – 2 сторінки), що підкреслює урочистість видання.
Серія фотоальбомів «Кіровоградщина у дзеркалі часу» у повному кольорі оповідає культурну історію нашого міста й області, охоплюючи театральну, образотворчу, літературну, музичну, архітектурну, хореографічну й декоративно-ужиткову сфери. Дослідниками і самими майстрами детально описані і проілюстровані віхи історичного поступу мистецтва від часу заснування області й по сьогоднішній день.
Серія вийшла під загальною редакцією О.В. Чуднова. 

Образотворче мистецтво
В альбомі представлено яскраву панораму процесів розвитку професійної художньої творчості на теренах Кіровоградської області від 30-х років ХХ століття до сучасності. Твори живописців, графіків, скульпторів, майстрів монументального та декоративно-ужиткового мистецтва різних поколінь, що нині є окрасою музейних та галерейних зібрань, та їхня різнобічна оцінка критикою, демонструють широкий спектр мистецьких досягнень, які стали основою художніх традицій нашого степового краю. Автор-упорядник А.М. Надєждін.
Хореографічне мистецтво
У цьому виданні представлена коротка історія кращих хореографічних колективів Кіровоградщини, які упродовж 75 років прославляють її по всіх країнах. Ансамблі, балетмейстери, хореографи, солісти – усі, хто віддано служили мистецтву і продовжують нині створювати танцювальний літопис центральної України. Автор-упорядник В.Ф. Похиленко.
Музичне мистецтво
У виданні представлені найяскравіші події музичного життя Кіровоградщини, її найвідоміші музичні колективи, конкурси та фестивалі. Автори-упорядники О.І. Полячок, М.В. Долгіх.
Літературне мистецтво 

В основі будь-якої книги – особистість її автора. Літературна Кіровоградщина багата на таланти. Вони цінували в СЛОВІ діалектику ЗМІСТУ і ФОРМИ, слугуючи вірою і правдою своїй ЗЕМЛІ, свойому НАРОДУ. Їхні імена гідні нашої пам’яті, їхня творчість здатна надихати, їхні непрості долі переконують – ДОБРО неодмінно перемагає ЗЛО. Автори-упорядники О.В. Чуднов, О.О. Бабенко.
Декоративно-ужиткове мистецтво
Це видання про народних майстрів Кіровоградщини, які упродовж десятиліть своїм самобутнім талантом звеличують наш степовий край. Автори-упорядники Б.П. Куманський, Н.В. Деміхова, І.Л. Солуянова.
Архітектурне мистецтво 

Гортаючи сторінки альбому, Ви поринете в дивовижний світ просторових та історичних образів, створених архітекторами Кіровоградщини за останні 75 років. Зануритеся в атмосферу мистецької спадщини стильових особливостей ХІХ та початку ХХ століття, коли закладалися традиції, що стали невід’ємною складовою архітектоніки нашого краю. Відчуєте ритм життя степових міст та селищ, яскраво означених творіннями сучасних зодчих. Автор-упорядник А.М. Надєждін.
Театральне мистецтво
Видання розповідає про творчість професійних та самодіяльних театральних колективів Кіровоградщини – спадкоємців корифеїв українського театру. Автори-упорядники В.П. Шурапов, С.А. Ушакова.

Немає коментарів:

Дописати коментар